Put križa D. Kraljice

DANILO KRALJICE: Redovnice i redovnici okupili se na Križnom putu

kp re 16001http://www.sibenska-biskupija.hr/plugins/system/jcemediabox/img/zoom-img.png

Križni put redovnica i redovnika Šibenske biskupije održan je u nedjelju 28. veljače u crkvi svetog Ante u Danilo Kraljicama. Pobožnost je uz velik broj vjernika župe Danilo predvodio šibenski biskup Ante Ivas. Pobožnost je trebala biti održana na otvorenom uz prekrasne kamene postaje koje su vjernici sami napravili, međutim zbog lošeg vremena bila je u crkvi.

Križni put važna je pobožnost. Kako god bio težak životni križ mi vjernici znamo da je Gospodin sa nama na našem križnom putu. Isusa se najbolje može susresti u postajama križnog puta. Tim više što nas križni put dovodi do oltara, poručio je biskup Ante Ivas.

Put križa koji ćemo moliti posvećen je duhovnim i tjelesnim djelima milosrđa. Danas ćemo na ovom Križnom putu razmišljati o milosrđu . Kad bi smo intenzivnije slijedili Isusa u milosrđu ne bi bilo negativnih stvari u našoj Domovini i svijetu. Molimo da nas Gospodin prosvijetli kako bi u križu, muci i u dobru koje učinimo drugima, znamo prepoznati da svijet može biti bolji i da je Bog sa nama.

kp re 16002

Vaša IP adresa je: 54.161.40.41